26 Haziran 2006

TT'den İndirim Bombası

Memleketimde internet yerlerde sürünürken, ADSL halen sadece şanslı şehir ve kasabalarda mevcutken, gavur standart (en düşük) bağlantı hızını 1GB 'a çıkarmış ve daha da çıkarırken, biz standart ADSL hızı gerçekten 512MB'a çıksa diye dua ederken Türk Telekom'dan müthiş (!) bir hizmet atağı geldi. Her halde bunu açıklerken şaka yapıyorlar filan diye düşündüm ama ciddiler... Yapıyorlar! İşte bomba haber: (tam metin için link: http://www.ntvmsnbc.com/news/377013.asp
 
TT’den dial-up bağlantıya indirim Türk Telekom, dial-up internet bağlantı ücretlerinde 15 Haziran’dan geçerli olarak yüzde 15 oranında indirim yaptı. İnternete 145, 200 ve 822’li hatlardan yapılan dial up bağlantılarda, normal saatlerde 207.3 saniye olan kontör atış süresi 243.9 saniyeye, indirimli saatlerde 414.6 saniye olan kontör atış süresi de 487.8 saniyeye çıktı. Yeni tarifeye göre, aynı ücrete yüzde 17 oranında daha uzun süreli internet erişimi imkanı sağlandığı, bunun da yüzde 15 oranında indirime karşılık geldiği belirtildi. İndirim haberini bir toplantıda konuşan Türk Telekom Yönetim Kurulu Başkanı Paul Doany verdi. TT bünyesindeki TTNet’in Mayıs ayından itibaren ayrı bir şirket olarak internet sağlayıcılığı yapacağını belirten Doany, adil bir rekabet için TT’nin tüm servis sağlayacılarına eşit davranacağını söyledi.

Giden koca şirkete mi yanayım yoksa alamadığım hizmete mi?

Ben düşük bağlantı hızları nedeniyle iş yapamıyorum, projelerimi kabul ettirirken 40 takla atıyorum, işi sıkıştırıp optimize edecez diye bi tarafımızı yırtıyoruz! TT ne yapıyor? ADSL'i geliştirip, güçlendirip şu memlekete hayırlı bir iş yapacağına anlamsız kararlar açıklıyor. Özelleşince herşey süper olacaktı değil mi? Öyle demişti büyüklerimiz değil mi? İçinizden "acaba" geçmişti değil mi? Alın size özelleştirilmiş TT!

Hiç yorum yok: