16 December 2008

Dijital Pazarlama - Digital Marketing

Bundan yaklaşık 1,5 yıl önce yine Blogger'da Dijital Pazarlama adı ile bir blog açtım ve Türkiye'de bu konu yeni yeni kendine yol bulmaya çalışırken, Dijital Pazarlama ya da Online Pazarlama kavramları daha yeni yeni hayatımıza girerken ne olacağını görmek istedim.

Tabi ki bir blog mümkün olduğu kadar güncellenmeli, ziyaretçilerine her seferinde farklı içerikler, bilgiler sunmalı. Açıkçası aynı dönemde, vaktimin çoğunu yeni nesil interaktif ajanslar arasında yer alan şirketimiz iGOA için harcamak durumundaydım. Buna ek olarak o günlerde Dijital Pazarlama ile ilgili konu da bir blogu besleyecek kadar çeşitli değildi.

Bugün site istatistiklerden takip ettiğim kadarıyla her geçen gün bu bloga gelen kişi sayısı artmakta ve Google'da "Dijital Pazarlama" diye arama yapıldığında ilk sırada gelmekte. Buradan çok basit iki sonuç çıkartabiliriz;
1- Dijital Pazarlama ya da Online Marketing konusuna ilgi artmış ve her geçen gün artmakta
2- Halen bu konuda yeterli içerik oluşmamış ya da varsa bile toparlanamamış

Peki herkesin sorduğu ve araştırdığı bu Dijital Pazarlama nedir?

Ben bu konuda yeni yazımı hazırlamaya başladım bile. İlgilenenler ya da katkıda bulunmak isteyenler de bana buradan ulaşabilir, fikirlerini ve önerilerini paylaşabilir. Pek yakında görüşmek üzere.

___

I have created a blog in Blogger named Dijital Pazarlama (Digital Marketing in Turkish) almost 1,5 year ago and wanted to see what will happen while this issue building it's path (in Turkey), Digital marketing or Online Marketing notions getting our lives.

No doubt, a blog should be updated regularly, deliver different content and/or information to it's visitors every time they click. Frankly, during the same period I had to spend most of my time for our company, iGOA, which is a new generation interactive agency.

Today, as far as I know from the site statistics, number of visitors to this blog is constantly increasing and when you Google "Dijital Pazarlama" it comes as the first link. We can extract two simple result out of this;
1- Interest on Dijital Pazarlama and/or Online Marketing has increased (in Turkey) and it is increasing day by day
2- Still there are not enough content or even if exist, they are not gathered together

As everybody ask and search, what is this “Digital Marketing”?

I have already started to prepare my new article about this. The ones who is interested or want to contribute can reach me through this blog, share their ideas and suggestions. See you soon...

No comments: